First Round
1-1        Marylebone Boys School U13 4-5 MIll Hill County High School U13
1-2        JFS U13 W/O v St James Catholic School U13
1-3        Heartlands High School U13 v St Mary's & St John's CofE U13
1-4        Ashmole Academy U13 4-0 Highgate Wood School U13
1-5        The Latymer School U13 0-6 Queens Park Community U13
1-6        Gladesmore Community School U13 2-5 St Ignatius College U13
1-7        Enfield Grammar School U13 7-0 Greig City Academy U13
1-17      Greenford High School U13 1-3 Haydon School U13
1-18      St Marks Catholic School U13 3-0 William Perkin CofE U13
1-19      Preston Manor U13 5-7 The John Lyon U13
1-20      Reach Academy Feltham U13 0-12 Whitmore High School U13
1-21      The Douay Martyrs School U13 6-0 The Heathland School U13
1-22      Ruislip High School U13 Boys 1-6 Queensmead School U13
1-23      Nower Hill High School U13 2-4 Hatch End High School U13
All other teams receive byes

Second Round Christmas holidays
2-1        Capital City Academy U13 1-3 Ashmole Academy U13 
2-2        Christ's College Finchley U13 2-0 Enfield Grammar School U13 
2-3        The Compton School U13 0-6 Fortismere School U13
2-4        Finchley Catholic High School U13 6-1 Chace Community School U13
2-5        Kingsbury High U13  v St Thomas More (Match abandoned at 2-2 - W/O for STM due to behaviour)
2-6        1-2 JFS U13 W/O v 1-3 Heartlands High School U13 Or St Mary's & St John's CofE (No response after multiple attempts by competition secretary)
2-7        Highgate School U13 1-2 St Ignatius College U13
2-8        Queens Park Community U13 8-0 MIll Hill County High School
2-9        Northolt High School U13 v Queensmead School (Teams Removed - No response after multiple attempts by competition secretary)
2-10      Cardinal Wiseman Catholic School U13 5-2 The John Lyon U13
2-11      Claremont High School Academy U13 W/O v Alec Reed Academy U13
2-12      Uxbridge High School U13 1-6 Haydon School U13    
2-13      The Douay Martyrs School 3-2 Vyners School U13
2-14      Whitmore High School U13 9-1 Salvatorian College U13
2-15      Hatch End High School U13 3-3 Elthorne Park High School U13
Elthorne Park won on penalties
2-16      St Marks Catholic School  0-1 The Harefield Academy U13 (played at Harefield)

Third Round
3-1        Finchley Catholic High School 4-3 Queens Park Community U13
3-2        Ashmole Academy U13 2-1 St Ignatius College U13
3-3        Christ's College Finchley U13 ToC v JFS
3-4        St Thomas More U13 2-10 Fortismere School U13
3-5        Claremont High School Academy U13 3-1 The Harefield Academy U13
3-6        Whitmore High School 1-3 Elthorne Park High School U13
3-7        BYE v  W/O The Douay Martyrs School
3-8        Cardinal Wiseman Catholic School U13 5-0 Haydon School U13    

Quarter Final (To be played before February Half Term)
4-1        Ashmole Academy U13 1-4 Finchley Catholic High School 
4-2        Claremont High School Academy 0-4 Fortismere School U13
4-3        The Douay Martyrs School 0-2 Elthorne Park High School U13
4-4        Christ's College Finchley U13 1-4 Cardinal Wiseman Catholic School

Semi-Final
5-1        Elthorne Park High School U13 4 v 3 Fortismere School U13
5-2        Cardinal Wiseman Catholic School 2 v 7 Finchley Catholic High School 

Final
6-1        Elthorne Park High School U13 v  Finchley Catholic High School