First Round
1-1        St Ignatius College U14 v JFS U14
1-2        Enfield Grammar School W-A Hendon School (Enfield Granmer School awarded the game) 
1-3        Fortismere School U14 v St James Catholic School U14
1-4        Kingsbury High 1-4 St Thomas More        
1-5        Chace Community School 0-9 Dukes Academy  
1-6        The Compton School U14 v Park View School U14
1-7        Greig City Academy 1-2 Highgate School 
1-14      Queens Park Community U14 v Marylebone Boys School U14
1-17      Elthorne Park High School U14 v Twyford CoE High School U14
1-18      St Gregory's Catholic College 14-0 Nower Hill High School U14
1-19      John Lyon School 3-0 Claremont High School Academy 
1-20      Hatch End High School U14 v Alec Reed Academy U14
1-21      Cardinal Wiseman Catholic School U14 v Chiswick School U14
1-22      The Heathland School U14 v William Perkin CofE U14
All other teams receive byes

Second Round
2-1        Finchley Catholic High School 1-4 Christ's College Finchley 
2-2        Gladesmore Community School U14 v 1-6 The Compton School U14 Or Park View School U14
2-3        1-3 Fortismere School U14 Or St James Catholic School U14 v MIll Hill County High School U14
2-4        1-1 St Ignatius College U14 Or JFS U14 v 1-14 Queens Park Community U14 Or Marylebone Boys School U14
2-5        St Thomas More  v The Latymer School 
2-6        Highgate Wood School U14 v London Academy U14
2-7        East Barnet School U14 v Highgate School U14
2-8        Dukes Academy v Enfield Grammar School   
2-9        Reach Academy Feltham U14 v 1-19 John Lyon School 
2-10      St Marks Catholic School U14 v 1-21 Cardinal Wiseman Catholic School U14 Or Chiswick School U14     
2-11      Ruislip High School U14 v Vyners School U14
2-12      1-17 Elthorne Park High School U14 Or Twyford CoE High School U14 v Preston Manor U14
2-13      Queensmead School U14  9-2 The Douay Martyrs School U14
2-14      1-26 Salvatorian College U14 Or Uxbridge High School U14 v Whitmore High School U14
2-15      Greenford High School U14 v 1-20 Hatch End High School U14 Or Alec Reed Academy U14
2-16       St Gregory's Catholic College v 1-22 The Heathland School U14 Or William Perkin CofE U14

Third Round
3-1        2-4 Winner v 2-6 Highate Wood School U15 Or London Academy U14    
3-2        2-7 Winner v 2-8 Winner
3-3        2-2 Winner v 2-3 Winner
3-4        2-5 Winner v Christ's College Finchley 
3-5        Queensmead School U14  v 2-11 Ruislip High School U14 Or Vyners School U14
3-6        2-14 Winner v 2-9 Winner
3-7        2-16 Winner v 2-12 Winner
3-8        2-10 Winner v 2-15 Winner

Quarter Final
4-1        3-4 Winner v 3-7 Winner
4-2        3-5 Winner v 3-2 Winner
4-3        3-6 Winner v 3-8 Winner
4-4        3-1 Winner v 3-3 Winner

Semi-Final
5-1        4-4 Winner v 4-2 Winner
5-2        4-1 Winner v 4-3 Winner

Final
6-1        5-1 Winner v 5-2 Winner